*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Lietuva tapo TATENA Valdytojų tarybos nare

Lietuva pradėjo savo darbą pagrindinėje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) politiką formuojančioje struktūroje - Valdytojų taryboje.

 

2007 m. rugsėjo 17-21 dienomis Vienoje (Austrija) vykusios TATENA Generalinės konferencijos metu Lietuva išrinkta į šios plačiai žinomos pasaulyje organizacijos Valdytojų tarybą. Atstovauti Lietuvą TATENA Valdytojų taryboje Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskyrė Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) viršininką Gytį Maksimovą.

 

Valdytojų tarybą sudaro 35 TATENA šalių narių atstovai, iš kurių 8 yra iš Europos Sąjungos šalių. Narystės laikotarpis Valdytojų taryboje trunka dvejus metus.

 

Lietuva tapo TATENA nare 1993 metais ir iki šiol Valdytojų tarybos posėdžiuose dalyvavo tik stebėtojos teisėmis. Pirmą kartą tapusi šios politinės struktūros tikrąja nare, Lietuva turės galimybę tiesiogiai įtakoti TATENA veiklos politiką.

 

Pastaruoju metu Valdytojų tarybos darbotvarkėje itin aktualūs klausimai yra Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinės programos.