*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

ESBO NT 1247 posėdyje - konfliktas Sakartvele, tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą

2019 m. lapkričio 14 d. Vienoje vykusio ESBO Nuolatinės tarybos 1247-ajame posėdžio darbotvarkėje: Ženevos tarptautinės diskusijos/konfliktas Sakartvele, tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą, apsikeitimas nuomonėmis su Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komiteto prezidentu P. Maurer, ESBO atstovo jungtinėje Latvijos ir Rusijos komisijoje kariškių pensininkų klausimais ataskaita.

Svarstant konflikto Sakartvele klausimą, posėdyje dalyvavo ir savo įžvalgomis pasidalino Ženevos tarptautinių diskusijų (specialus formatas, sušauktas 2008 m. spalio mėn., Rusijos karo prieš Sakartvelą (2008 m. rugpjūčio mėn.) pasekmėms aptarti; šioms diskusijoms pirmininkauja JT, ESBO ir ES paskirti atstovai) ko-pirmininkai C. Sultanoğlu, R. Michalka ir T. Klaar. Diskusijoje su jais išreikštas didelis susirūpinimas pastaruoju metu išaugusia įtampa ir prastėjančia saugumo situacija vietoje, ypač ties administracine linija su Sakartvelo P. Osetijos/Tschinvalio regionu, ir gana plačiai pabrėžta politinės valios, pasitikėjimo ir dialogo svarba šią situaciją normalizuojant. Savo pareiškime ES ir jos valstybės narės paragino Rusiją kaip vieną šio konflikto šalių prisiimti pilną atsakomybę už tai, kas vyksta, ir konkrečiais veiksmais prisidėti prie šio konflikto sureguliavimo.

ESBO NT pozityviai įvertino susitikimo išvakarėse užbaigtą karinių pajėgų ir ginkluotės atitraukimą Petrivskėje (Ukraina) ir išreiškė atsargius lūkesčius, kad šis žingsnis ves prie tolesnės pažangos sprendžiant Rusijos ir Ukrainos konfliktą. Reaguodamos į š. m. lapkričio 12 d. Rusijos teismo paskelbtą dar nuosprendį 6 Krymo totoriams dėl tariamo jų dalyvavimo teroristinės organizacijos veikloje, ES ir jos valstybės nares pasmerkė šį veiksmą ir išreiškė susirūpinimą dėl tebesitęsiančio sisteminio Krymo totorių ir jų savivaldos organo – Medžliso – bauginimo ir teisinio persekiojimo.