*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

27-ajame ESBO ekonomikos ir aplinkos forume pristatytas Lietuvos suskystintų dujų terminalas

2019 m. rugsėjo 11-13 d. Prahoje (Čekija) vykusiame 27-ajame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ekonomikos ir aplinkos forume pristatytas Lietuvos suskystintų dujų terminalas, šioje srityje vykdomi ir ateities projektai.

Forume dalyvavęs Klaipėdos Mokslo ir technologijų parko projektų vadovas Andrius Sutnikas skaitė pranešimą apie inovacijas suskystintų gamtinių dujų panaudojime, siekiant sustiprinti energetinį saugumą, diversifikuoti energijos resursų šaltinius ir spręsti klimato kaitos keliamus iššūkius. 

Renginį atidarė ESBO pirmininkas ir Slovakijos užsienio ir Europos reikalų ministras Miroslav Lajčák, Čekijos užsienio reikalų ministras Tomáš Petříček, ESBO generalinis sekretorius Thomas Gremingeris ir Albanijos Europos ir užsienio reikalų viceministras Etjenas Xhafaj.

ESBO ekonomikos ir aplinkos forumas – kasmetinis renginys, kurio metu aptariamos bendradarbiavimo energetikos, naujų technologijų, gero valdymo ir judumo aktualijos skaitmeninėje eroje, jų įtaka ekonominės pažangos ir saugumo ESBO erdvėje užtikrinimui. Renginyje dalyvauja ESBO dalyvaujančių valstybių vyriausybių pareigūnai, tarptautinių organizacijų, akademinio sektoriaus, pilietinės visuomenės ir privataus sektoriaus atstovai.