Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
H.E. Mr. Vaidotas Verba, Permanent Representative of the Republic of Lithuania.jpeg

Šių metų rugsėjo 13 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Jungtinių tautų biuro Vienoje vadovei (UNOV) bei JT Narkotikų kontrolės ir nusikaltimų prevencijos biuro (UNODC) Vykdomajai direktorei Ghada Fathi Waly.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Ekonominiai santykiai »
Hofburgas_vėliavos.jpg

2021 m. birželio 24 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
Logo GoF SOJ (2).jpg

2021 m. birželio 14 d. Vienoje veikianti neformali ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė, kurios ko-pirmininkėmis yra Lietuva ir Prancūzija, diskutavo apie iššūkius, kylančius nepriklausomai žiniasklaidai Rusijos Federacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
Eyn92UpWQAMf2ks.jpg

“Nelegali migracija iš Baltarusijos privalo būti sustabdyta! Baltarusija privalo laikytis savo pačios prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų ir užtikrinti savo sienų saugumą bei užkardyti nusikalstamus tinklus, kurie už pinigus organizuoja nelegalią migraciją į ES“, - pabrėžė Lietuvos delegacija šiandien, birželio 14 d., vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Saugumo komiteto posėdyje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
600x200.jpg

2021 m. birželio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje aptarta didelį susirūpinimą kelianti žmogaus teisių situacija Baltarusijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
98854_11d886729ece50e2b72a860e3eb29d99.jpg

Gegužės 25 d. ESBO Nuolatinė taryba apsvarstė gegužės 23 d. įvykius, kuomet priverstiniu būdu buvo nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, skridęs maršrutu Atėnai-Vilnius ir sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Raman Pratasevič bei su juo keliavusi Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto studentė Sofija Sapega.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
Media Freedom Conferencija logo.PNG

Gegužės 18-19 d. vyksta 2021 metų Stokholmo konferencija dėl žiniasklaidos laisvės ESBO regione, organizuojama ESBO pirmininkaujančios Švedijos ir ESBO atstovės žiniasklaidos laisvei. Ši konferencija suteikia galimybę aptarti klausimus, susijusius su ESBO dalyvaujančių valstybių prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimu žodžio ir nuomonės laisvės bei žiniasklaidos laisvės srityse. Konferencijos metu šalys taip pat sieks pasidalinti gerąja praktika sprendžiant įvairias problemas, susijusias su žiniasklaidos laisvės užtikrinimu ESBO regione.

Žmogaus teisės »
Diplomatai už lygybę.jpg

Šiandien, gegužės 17 d., minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją, Lietuva kartu su kitomis 44 šalimis prisijungė prie bendro pareiškimo skatinančio įvairovę, toleranciją ir nediskriminaciją.

Žmogaus teisės »

Šiandien, gegužės 3 d., minint Tarptautinę žiniasklaidos laisvės dieną, tarptautinėse organizacijose (JT, UNESCO, ESBO ir ET) veikiančių žurnalistų saugumo draugų grupių pirmininkai paskelbė bendrą pareiškimą, pažymint Windhoek deklaracijos dėl laisvos, nepriklausomos ir pliuralistinės žiniasklaidos 30 metų sukaktį.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
Untitled.png

Vienoje balandžio 12–16 dienomis vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 64-oji sesija. Lietuvai atstovaujančios delegacijos vadovas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys joje akcentavo Lietuvos pasiryžimą atvirai ir pagarbiai dirbti kartu su visomis suinteresuotais pusėmis, kad būtų užtikrintas geresnis ir orus gyvenimas visiems.

Žmogaus teisės » Ekonominiai santykiai »
Logo GoF SOJ (2).jpg
2021 m. vasario 24 d. neformali ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė, kurios ko-pirmininkėmis yra Lietuva ir Prancūzija, diskutavo apie vis labiau blogėjančią laisvos žiniasklaidos padėtį Baltarusijoje.
Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
20210113_Sausio13 2021.jpg
Atmintis gyva, nes liudija Įkelta2021.01.13

Šiandien ryte, minint 1991 m. sausio 13 d. tragiškų įvykių Vilniuje 30-ąsias metines, Lietuvoje ir daugybėje kitų pasaulio valstybių buvo uždegtos atminimo, vienybės ir pergalės žvakutės.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata