Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje pristatoma Lietuvos patirtis vykdant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimą

Sukurta 2023.05.18 / Atnaujinta 2023.05.18 15:53
   Vienoje pristatoma Lietuvos patirtis vykdant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimą
   Vienoje pristatoma Lietuvos patirtis vykdant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimą

   Šių metų gegužės  15-19 d.  Vienoje vyksta TATENA tarptautinė konferencija, skirta branduolinių elektrinių eksploatavimo nutraukimui.  Pasaulyje stebima auganti uždarytų branduolinių elektrinių arba mokslinių reaktorių eksploatavimo nutraukimo banga, todėl tvarių technologinių, reguliacinių, ekonominių, valdymo bei kito pobūdžio sprendimų paklausa artimiausiu metu tik augs. Konferencijoje siekiama pateikti daug praktinių eksploatavimo nutraukimo pavyzdžių, pasidalinti šalių patirtimi taip siekiant išvengti ateities klaidų.

   Penkių dienų konferencijoje dalyvauja verslo, mokslo bei valstybinio sektoriaus atstovai iš viso pasaulio, kurie dalijasi savo praktine patirtimi įvairiais eksploatavimo nutraukimo klausimais, nuo teisinio reguliavimo iki prieinamų ar kuriamų komercinių sprendimų iššūkiams įveikti.

   Lietuva, būdama viena didžiausių  branduolinės elektrinės eksploatavimo nutraukimo „aikštelių“ pasaulyje ir Europoje, savo neįkainojama patirtimi yra įdomi branduolinės energetikos bendruomenei, todėl jos ekspertai buvo pakviesti pasidalinti savo patirtimi net keliose konferencijos sesijose. Ignalinos AE ekspertai konferencijos dalyviams pristatė IAE eksploatavimo nutraukimo projektų eigą, jų kompleksiškumą, pasirinktą neatidėliotino išmontavimo strategiją. IAE ekspertai pasidalijo informacija apie patirtį ir išmoktas pamokas vykdant panaudoto branduolinio kuro iškrovimo ir padėjimo į saugyklą bei radioaktyvių atliekų tvarkymo infrastruktūros įrengimo projektus, bei kylančius iššūkius, susijusius su specialistų bei technologijų poreikiu rengiantis išmontuoti pirmąjį pasaulyje RBMK tipo grafito reaktorių. Kitoje sesijoje IAE specialistai pristatė  tarptautinio bendradarbiavimo patirtį ir jo svarbą užsitikrinant profesionalių bei inovatyvių technologinių sprendimų prieinamumą bei geriausių ekspertų pritraukimą.

   Konferencijos paraštėse IAE  bei Lietuvos reguliatoriaus VATESI atstovai kartu su partneriais iš Norvegijos reguliatoriaus DSA bei TATENA surengė renginį, kuriame pasidalijo naudinga bendradarbiavimo patirtimi ieškant  techninių bei reguliavimo  sprendimų tvarkant bitumuotas atliekas Ignalinos atominės elektrinės aikštelėje.

   Ignalinos atominė elektrinė –  du didžiausius pasaulyje RBMK tipo reaktorius turinti branduolinė elektrinė, kurie, kiekvienas po 1500 MW,  buvo uždaryti atitinkamai 2004 m. ir 2009 m. kaip Lietuvos  stojimo į Europos Sąjungą įsipareigojimas.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha