Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Panelis1.jpg

Birželio 28-29 d. Vienoje vykstanti ESBO Kasmetinė saugumo peržiūros konferencija (Annual Security Review Conference, ASRC) prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos nuolatinių atstovybių ESBO surengtu gretutiniu renginiu „Kaip Rusija kuria su masinio naikinimo ginklais susijusius mitus, kad pateisintų savo karinę agresiją prieš Ukrainą“.

Užsienio politika ir diplomatija »
vyshyvanka1.jpg

Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje ir nemažai kitų šalių diplomatų prisijungė prie Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės iniciatyvos gegužės 19 dieną paminėti kaip vienybės su Ukraina ir jos žmonėmis dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
verb jt renginys.jpg
Gegužės 16 d. Vienoje Jungtinių Tautų Nusikaltimų prevencijos ir baudžiamojo teisingumo (CCPCJ) 31-oje sesijoje Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje, ambasadorius Vaidotas Verba, pasisakydamas Baltijos valstybių - Estijos, Latvijos ir Lietuvos - vardu, pasmerkė Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje. 
Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
Logo GoF SOJ (2).jpg

2022 m. gegužės 5 d. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) neformali Žurnalistų saugumo draugų grupė, kurią sudaro 16 ESBO dalyvaujančių valstybių, taip pat ir Lietuva, ESBO Nuolatinėje taryboje paskelbė bendrą pareiškimą, skirtą pažymėti gegužės 3 d. minimą Pasaulinę spaudos laisvės dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
verba konvencija.jpg

Šių metų kovo 28 d.  Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba pasisakydamas papildytos Branduolinių medžiagų fizinės apsaugos konvencijos (A/CCPNM) peržiūros konferencijoje, smerkė  neišprovokuotą, niekuo nepateisinamą Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Aplinkosauga »
CND Dulkys 20220314.jpg

Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 65-ojoje sesijoje Vienoje Lietuvos delegacijai vadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys griežtai pasmerkė atvirą, didelio masto, neprovokuotą ir nepateisinamą Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainą – nepriklausomą, suverenią ir taikią šalį. Ministras pabrėžė visišką Lietuvos solidarumą su Ukrainos žmonėmis ir reikalavimą Rusijos Federacijai nedelsiant nutraukti šią agresiją, keliančią pavojų tarptautinei taikai ir saugumui.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Ekonominiai santykiai »
Lina skaito pranešimą_geras.jpg

Kovo 7-11 dienomis Vienoje (Austrija) vykusios eilinės TATENA Valdytojų Tarybos posėdyje Lietuva, prisidėdama prie daugumos Vakarų valstybių, pasmerkė nusikalstamus Rusijos veiksmus diskredituojant taikų atominės energijos vartojimą ir pastačius visą pasaulį ant branduolinės katastrofos slenksčio.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Aplinkosauga »
Eyn92UpWQAMf2ks.jpg

Vakar, kovo 7 d., Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Lenkijos sušauktame dar viename neeiliniame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos delegacija pasmerkė Rusijos vykdomą karą prieš Ukrainą ir ypač jame naudojamus tarptautinės humanitarinės teisės uždraustus kasetinius sprogmens, vakuumines bombas, o taip pat tai, kad Rusija neužtikrina humanitarinių koridorių gyventojams evakuoti.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
fcb_3_6.jpg

Kovo 3 d. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) 45 šalys, po konsultacijų su Ukraina, inicijavo vieną iš ESBO Žmogiškosios dimensijos instrumentų – Maskvos mechanizmą. Šia iniciatyva siekiama, kad nepriklausomi ekspertai įvertintų galimus žmogaus teisių ir humanitarinės teisės pažeidimus, taip pat galimus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, vykdomus Rusijos Federacijos, jai, kartu su Baltarusija 2022 m. vasario 24 d. pradėjus karinę agresiją prieš Ukrainą. Ekspertai bus įpareigoti visą surinktą informaciją apie nustatytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui pateikti jurisdikciją tokių nusikaltimų atžvilgiu turinčioms institucijoms, ar toms, kurios gali būti įsteigtos ateityje, tame tarpe nacionaliniams, regioniniams ar tarptautiniams teismams bei tribunolams.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
101850_86012a1c61057464379b5e835d9c1d15.png

Vasario 22 d. Vienoje surengtame neeiliniame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje šalys griežtai pasmerkė Rusijos sprendimą Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių dalis pripažinti nepriklausomomis valstybėmis. Posėdyje dalyvavo ESBO šalių užsienio reikalų ministerijų politinio lygmens pareigūnai. Lietuvos delegacijai vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Logo GoF SOJ (2).jpg

2022 m. vasario 22 d. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) neformali Žurnalistų saugumo draugų grupė, kurią sudaro 16 ESBO dalyvaujančių valstybių, taip pat ir Lietuva, ESBO Žmogiškosios dimensijos komiteto posėdyje pabrėžė būtinybę kovoti su dezinformacijos ir klaidinančios informacijos sklaidos keliamais iššūkiais žurnalistų saugumui ir pasitikėjimui žiniasklaida.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
PL foto trečia.jpg

2022 m. vasario 7-8 d. Varšuvoje ESBO pirmininkaujančios Lenkijos organizuotoje konferencijoje dėl kovos su antisemitizmu ESBO regione Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius Marius Janukonis pristatė Lietuvos pastangas ir pasiekimus išsaugant atmintį apie Lietuvos žydų istoriją ir paveldą.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200113_Sausio 13 žvakės Austrijoje_4.jpg
Atmintis gyva, nes liudija Įkelta2022.01.13

Šiandien ryte, minint 1991 m. sausio 13 d. tragiškų įvykių Vilniuje 31-ąsias metines, Lietuvoje ir daugybėje kitų pasaulio valstybių buvo uždegtos atminimo, vienybės ir pergalės žvakutės.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
Logo GoF SOJ (2).jpg

2021 m. lapkričio 4 d. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) neformali Žurnalistų saugumo draugų grupė, kurią sudaro 16 ESBO dalyvaujančių valstybių, taip pat ir Lietuva, ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje perskaitė pareiškimą, skirtą pažymėti lapkričio 2 d. minimą Tarptautinę nebaudžiamumo už nusikaltimus prieš žurnalistus panaikinimo dieną.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
2021-11-04 Vienna Mechanism poster.png

Lapkričio 4 d. Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir A. Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha