Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
J. Hruby - V. Verba pasirasymas 2021 09 22.jpg

Šių metų rugsėjo 22 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba Lietuvos Respublikos vardu pasirašė bendrą pareiškimą su Jungtinių Amerikos Valstijų Energetikos departamento Sekretorės pavaduotoja branduoliniam saugumui p. Jill Hruby dėl bendrų abiejų šalių veiksmų kovoje su branduolinių medžiagų kontrabanda.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Aplinkosauga »
Lithuania_Credentials_170921_1800px.jpg

Rugsėjo 17 d. Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) Vykdančiajam Sekretoriui Dr. Robert Floyd.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ambasadorius Verba TATENA Valdytojų taryboje 20210913.PNG

Šią savaitę (rugsėjo 13-17 d.) vykstančiame Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų tarybos posėdyje naujasis Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba perskaitė pranešimą branduolinės ir radiacinės saugos klausimu.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Aplinkosauga »
H.E. Mr. Vaidotas Verba, Permanent Representative of the Republic of Lithuania.jpeg

Šių metų rugsėjo 13 d. Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Jungtinių tautų biuro Vienoje vadovei (UNOV) bei JT Narkotikų kontrolės ir nusikaltimų prevencijos biuro (UNODC) Vykdomajai direktorei Ghada Fathi Waly.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Ekonominiai santykiai »
Verba Grossi kredenciniai.jpg

Šių metų rugsėjo 9 d. Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Tarptautinės atominės energijos agentūros  (TATENA) generaliniam direktoriui Rafaeliui Mariano Grossi.

Užsienio politika ir diplomatija » Aplinkosauga »
verba schmid kredenciniai2.jpg

Rugsėjo 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generalinei sekretorei Helgai Schmid.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Hofburgas_vėliavos.jpg

2021 m. birželio 24 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
OSCE_sign_at_HB_entrance-1.png

Birželio 17 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje, atsakydama į Rusijos išsakytą iškraipytą naratyvą apie Antrojo Pasaulinio karo įvykius, Lietuva atkreipė dėmesį į grėsmę, kurią kelia istorijos perrašinėjimas, naudojamas kaip valstybės politikos priemonė.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Logo GoF SOJ (2).jpg

2021 m. birželio 14 d. Vienoje veikianti neformali ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė, kurios ko-pirmininkėmis yra Lietuva ir Prancūzija, diskutavo apie iššūkius, kylančius nepriklausomai žiniasklaidai Rusijos Federacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
Eyn92UpWQAMf2ks.jpg

“Nelegali migracija iš Baltarusijos privalo būti sustabdyta! Baltarusija privalo laikytis savo pačios prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų ir užtikrinti savo sienų saugumą bei užkardyti nusikalstamus tinklus, kurie už pinigus organizuoja nelegalią migraciją į ES“, - pabrėžė Lietuvos delegacija šiandien, birželio 14 d., vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Saugumo komiteto posėdyje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »
600x200.jpg

2021 m. birželio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje aptarta didelį susirūpinimą kelianti žmogaus teisių situacija Baltarusijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
98854_11d886729ece50e2b72a860e3eb29d99.jpg

Gegužės 25 d. ESBO Nuolatinė taryba apsvarstė gegužės 23 d. įvykius, kuomet priverstiniu būdu buvo nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, skridęs maršrutu Atėnai-Vilnius ir sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Raman Pratasevič bei su juo keliavusi Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto studentė Sofija Sapega.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės »

Šiandien, gegužės 3 d., minint Tarptautinę žiniasklaidos laisvės dieną, tarptautinėse organizacijose (JT, UNESCO, ESBO ir ET) veikiančių žurnalistų saugumo draugų grupių pirmininkai paskelbė bendrą pareiškimą, pažymint Windhoek deklaracijos dėl laisvos, nepriklausomos ir pliuralistinės žiniasklaidos 30 metų sukaktį.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
Logo GoF SOJ (2).jpg
2021 m. vasario 24 d. neformali ESBO žurnalistų saugumo draugų grupė, kurios ko-pirmininkėmis yra Lietuva ir Prancūzija, diskutavo apie vis labiau blogėjančią laisvos žiniasklaidos padėtį Baltarusijoje.
Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
20210113_Sausio13 2021.jpg
Atmintis gyva, nes liudija Įkelta2021.01.13

Šiandien ryte, minint 1991 m. sausio 13 d. tragiškų įvykių Vilniuje 30-ąsias metines, Lietuvoje ir daugybėje kitų pasaulio valstybių buvo uždegtos atminimo, vienybės ir pergalės žvakutės.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Žmogaus teisės » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata