Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Specialioje ESBO Nuolatinėje taryboje aptartas Ryanair orlaivio priverstinis nutupdymas Minske ir R. Pratasevičiaus bei S. Sapegos neteisėtas sulaikymas

Sukurta 2021.05.26 / Atnaujinta 2021.05.26 11:30
  Specialioje ESBO Nuolatinėje taryboje aptartas Ryanair orlaivio priverstinis nutupdymas Minske ir R. Pratasevičiaus bei S. Sapegos neteisėtas sulaikymas

  Gegužės 25 d. ESBO Nuolatinė taryba apsvarstė gegužės 23 d. įvykius, kuomet priverstiniu būdu buvo nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, skridęs maršrutu Atėnai-Vilnius ir sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Raman Pratasevič bei su juo keliavusi Vilniuje veikiančio Europos humanitarinio universiteto studentė Sofija Sapega.

  Lietuva pasmerkė šį Baltarusijos vyriausybės veiksmą, kurį galima apibūdinti „valstybiniu terorizmu” ir pažymėjo, kad Baltarusijos oro erdvė yra nesaugi civilinei aviacijai.  Lietuva pareikalavo nedelsiant paleisti suimtą Ramaną Pratasevičių ir Sofiją Sapegą.

  Lietuva taip pat išreiškė didelį susirūpinimą dėl besitęsiančių sisteminių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, pasmerkė Tut.by internetinės svetainės užblokavimą ir žurnalistų sulaikymą. Lietuva pažymėjo, kad Baltarusijoje tęsiamas spaudimas nepriklausomai žiniasklaidai, žurnalistams, politinės visuomenės atstovams, persekiojami taikių protestų dalyviai, teisės aktų dėl kovos su ekstremizmu pagalba plečiamos institucijų galios baudžiamąja tvarka užgniaužti bet kokią opozicinę nuomonę ar veiklą. Lietuva pareikalavo Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius ir neteisėtai suimtus asmenis.

  Su pilnu Lietuvos pareiškimo tekstu (anglų k.) galima susipažinti čia.

   

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha