Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Saugumo komiteto posėdyje Lietuva pareikalavo, kad Baltarusija stabdytų iš jos plūstančius nelegalios migracijos srautus

Sukurta 2021.06.14 / Atnaujinta 2021.06.14 19:45
  ESBO Saugumo komiteto posėdyje Lietuva pareikalavo, kad Baltarusija stabdytų iš jos plūstančius nelegalios migracijos srautus

  “Nelegali migracija iš Baltarusijos privalo būti sustabdyta! Baltarusija privalo laikytis savo pačios prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų ir užtikrinti savo sienų saugumą bei užkardyti nusikalstamus tinklus, kurie už pinigus organizuoja nelegalią migraciją į ES“, - pabrėžė Lietuvos delegacija šiandien, birželio 14 d., vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Saugumo komiteto posėdyje.

  Lietuvos atstovai atkreipė ESBO dalyvaujančių šalių dėmesį į tai, kad paskutiniu metu ženkliai išaugo Lietuvos-Baltarusijos valstybės sienos, kuri taip pat yra ir išorinė ES siena, nelegalaus kirtimo iš Baltarusijos pusės atvejų skaičius. Be to, pažymėta, kad itin sparčiai jis ėmė augti po to, kai Baltarusijos tarnybos priverstinai Minske nutupdė civilinį Ryanair orlaivį FR4798, skridusį iš Atėnų į Vilnių, ir sulaikė tarp jo keleivių buvusius žurnalistą  R. Pratasevičių ir jo draugę, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentę, S. Sapegą. Sulaukęs plataus ir vieningo tarptautinės bendruomenės pasmerkimo už tai, A. Lukašenka viešai pagrasino Lietuvai ir kitoms Europos valstybėms „užtvindyti jas nelegaliais migrantais ir narkotikais“.

  Tai, kad nelegalūs migrantai plūsta iš jokio išorinio migracijos spaudimo nepatiriančios Baltarusijos, tik dar labiau sustiprina įtarimus, kad visi šie valstybinės sienos pažeidimo atvejai vyksta su Baltarusijos pasienio tarnybos ir kitų institucijų žinia, o galbūt – ir dalyvavimu.

  Lietuvos delegacija taipogi paragino ESBO sekretoriatą atidžiai stebėti iš Baltarusijos pusės plūstančios nelegalios migracijos srautus ir imtis priemonių, kad Baltarusija užtikrintų sienų saugumą ir atitinkamų Baltarusijos prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų laikymąsi.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha