Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Nuolatinėje Taryboje inicijuotas naujas Maskvos mechanizmas dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje

Sukurta 2023.03.23 / Atnaujinta 2023.03.23 16:08
   ESBO Nuolatinėje Taryboje inicijuotas naujas Maskvos mechanizmas dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje
   ESBO Nuolatinėje Taryboje inicijuotas naujas Maskvos mechanizmas dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje

   Kovo 23 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje 38 šalys, tarp kurių - ir Lietuva, inicijavo naujos ataskaitos dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje parengimą. Ataskaitą rengs nepriklausomų ekspertų misija, kurią šalys įsteigs pagal vieną iš ESBO Žmogiškosios dimensijos instrumentų - Maskvos mechanizmą.

   "Baltarusijos valdžios institucijos tęsia veiksmus, kurie verčia mus dar giliau susirūpinti dėl Baltarusijos įsipareigojimų ESBO žmogaus teisių srityje įgyvendinimo, tame tarpe ir dėl to, kad toliau sudaromos sąlygos Rusijos Federacijai vykdyti karinę agresiją prieš Ukrainą“, - pabrėžta Maskvos mechanizmą inicijavusių šalių pareiškime.

   Naujos Maskvos mechanizmo ataskaitos parengimas inicijuotas atsižvelgiant į tai, kad nepaisant nuolatinio šalių ir tarptautinės bendruomenės raginimo, Baltarusijos valdžios institucijos tęsia represijas prieš nepriklausomą pilietinę visuomenę, žmogaus teisių gynėjus, opozicijos lyderius ir nepriklausomą žiniasklaidą. Pabrėždamos susirūpinimą dėl nuolat blogėjančios žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, šalys prašo nepriklausomų ekspertų ištirti ir žmogaus teisių pažeidimus, susijusius su Baltarusijos bendrininkavimu Rusijos Federacijos vykdomoje karinėje agresijoje prieš Ukrainą.

   Prieš daugiau nei dvejus metus, pasinaudojant tuo pačiu mechanizmu parengta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais, patvirtino masinius ir sisteminius pamatinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus ir pateikė atitinkamų rekomendacijų Baltarusijos vadovybei, ESBO šalims ir tarptautinei bendruomenei.

   Su ESBO Maskvos mechanizmą inicijavusių šalių pareiškimu (anglų kalba) galite susipažinti čia.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha