Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Nuolatinėje Taryboje inicijuotas Maskvos mechanizmas dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje

Sukurta 2020.09.17 / Atnaujinta 2020.09.21 16:38
  ESBO Nuolatinėje Taryboje inicijuotas Maskvos mechanizmas dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje

  Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 kitų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių, reaguodamos į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą.

  Maskvos mechanizmas – tai ESBO žmogiškosios dimensijos instrumentas, leidžiantis pradėti tyrimą be bendro visų ESBO narių sutarimo, jei ne mažiau kaip dešimt ESBO šalių mano, kad kitoje šalyje narėje iškilo ypač rimta grėsmė ESBO žmogiškosios dimensijos nuostatų laikymuisi. Maskvos mechanizmas numato ekspertų vizitą į atitinkamą šalį, žmogaus teisių padėties tyrimą ir ataskaitos apie žmogaus teisių pažeidimus parengimą.

  Iki šiol šis ESBO mechanizmas buvo panaudotas tris kartus: 2018 metais - dėl žmogaus teisių pažeidimų Čečėnijoje, 2011 metais - dėl žmogaus teisių padėties ir ESBO įsipareigojimų įgyvendinimo Baltarusijoje po 2010 metų vykusių prezidento rinkimų ir 2003 metais - dėl politinių oponentų persekiojimo Turkmėnistane.

  Prie iniciatyvos prisijungė Belgija, Čekija, Danija, Estija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija ir Suomija.

  Su šių septyniolikos šalių pareiškimu dėl ESBO Maskvos mechanizmo inicijavimo dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje galite susipažinti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha