Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno pokalbyje TATENA vadovu – Baltarusijos BE saugos klausimai

Sukurta 2020.09.25 / Atnaujinta 2020.09.26 14:10
  Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno pokalbyje TATENA vadovu – Baltarusijos BE saugos klausimai

  Šių metų rugsėjo 21–25 d. vyksiančios 64-osios Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Generalinės konferencijos paraštėse, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pokalbyje su Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) generaliniu direktoriumi R. M. Grossi nuotoliniu būdu aptarė situaciją Baltarusijos branduolinės elektrinės (BE) projekto.

  Pokalbio metu ministras akcentavo, kad Baltarusija toliau intensyviai vykdo Baltarusijos BE paleidimo darbus neatsižvelgdama ne tik į TATENA misijų, bet ir Europos Sąjungos streso testų rekomendacijas, ignoruodamas branduolinę saugą.

  „Politiniai procesai diktuoja Baltarusijos BE įgyvendinimo eigą, kas yra pavojinga praktika tokiuose objektuose kaip atominės elektrinės. Branduolinė sauga taip pat yra ir TATENA atsakomybės klausimas, todėl tikiuosi, kad šiam projektui TATENA skirs beprecedentį ir nuolatinį dėmesį“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Energetikos ministras taip pat akcentavo, kad Lietuva yra informavusi Baltarusijos perdavimo sistemos operatorių, kad Lietuva neteiks Baltarusijai galios rezervų. Taip įgyvendinami Būtinųjų priemonių įstatymo reikalavimai.

  TATENA vadovas informuotas, kad šią savaitę Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) kreipėsi į Baltarusijos Ekstremaliųjų situacijų ministeriją, kad ateityje iš anksto būtų gaunama visa svarbi informacija iš Baltarusijos pusės, susijusi su priimamais  sprendimais dėl branduoliniame įrenginyje atliekamų fizikinių bandymų, bloko energetinio paleidimo, jo bandomojo-pramoninio eksploatavimo pradžios bei pramoninio eksploatavimo pradžios. Toks kreipimasis padarytas reaguojant į Baltarusijos viešus pareiškimus apie planuojamą bloko paleidimą šių metų lapkričio 7 d. 

  Rugsėjo 14 d. Lietuva, Latvija, Estija, Graikija ir Italija kreipėsi į TATENA ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalis dėl Baltarusijos BE. Baltarusija raginama nedelsiant pradėti spręsti visus branduolinės saugos klausimus Baltarusijos BE, skaidriai bendradarbiauti su BSK susitariančiosiomis šalimis.

  Naujienlaiškio prenumerata