Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
astravas.jpg

Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje, gavusi oficialų Baltarusijos patvirtinimą, kad branduolinis kuras yra atvežtas į Astravo AE aikštelę, gegužės 7 dieną išsiuntė notą Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA), kurioje prašoma patvirtinimo, ar Baltarusija yra sukūrusi išsamią branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemą, kaip reikalauja tarptautinės normos ir įsipareigojimai, taip pat, ar branduolinis kuras yra pristatytas laikantis visų reikiamų TATENA branduolinės saugos ir saugumo standartų, procedūrų bei taisyklių.

Užsienio politika ir diplomatija » Aplinkosauga »

Šiandien, gegužės 7 d., surengtame 1266-ajame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-osios metinės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Apverstas1.PNG

Gegužės 5 dieną, minint Mauthauzeno koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 75-ąsias metines, Lietuvos nuolatinis atstovas prie ESBO ir kitų tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius A. Taurantas apsilankė Mauthauzeno koncentracijos stovyklos memoriale ir pagerbė čia kalintų Lietuvos piliečių atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
ESBO SMM veido skydeliai.png

2020 m. balandžio 22 d. Lietuvos ambasados Ukrainoje laikinasis reikalų patikėtinis T. Valionis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) specialiajai stebėjimo misijai Ukrainoje perdavė 500 apsauginių veido skydelių.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Jungtinis pareiškimas 2.jpg

2020 m. balandžio 15 d. tarptautinių organizacijų formatuose Niujorke, Paryžiuje, Ženevoje ir Vienoje veikiančios neformalios žurnalistų saugumo/apsaugos draugų grupės paskelbė bendrą pareiškimą, ragindamos užtikrinti žurnalistų saugumą ir prieigą prie informacijos COVID-19 grėsmės akivaizdoje. Tai buvo pirmasis bendras šių 4 draugų grupių pareiškimas istorijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
Nuotoliniam darbui_mazesnis.jpg

Informuojame, kad dėl COVID19 sukeltos pandemijos Austrijos Respublikos institucijoms nuo š. m. kovo 16 d. paskelbus visuotinį karantiną, Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje darbuotojai dirba nuotoliniu būdu.

20200305_194044.jpg

Šiandien kartu su visa Lietuva švenčiame vieną svarbiausių mūsų valstybės švenčių – Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
CND_nuotrauka.jpg

Kovo 2–6 dienomis Vienoje (Austrijos Respublika) vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-oji sesija, kurioje aptariami narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikos, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimai, tvirtinamos rezoliucijos, vertinama jau patvirtintų rezoliucijų ir tarptautinių susitarimų įgyvendinimo pažanga, balsuojama dėl naujų medžiagų įtraukimo į tarptautinių konvencijų kontroliuojamų narkotinių medžiagų sąrašus.

Užsienio politika ir diplomatija »
lithuaniaPR_30102020_1.png

2020 m. sausio 30 d. vykusiame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
MesPrisimename2.jpg

2020 m. sausio 27 d., minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir 75-ąsias Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines, Holokausto aukos pagerbtos ir Vienoje (Austrija).

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200113_Sausio 13 žvakės Austrijoje_3_publikavimui.jpg

Šiandien ryte, minint 1991 m. sausio 13 d. tragiškų Vilniuje 29-ąsias metines, Lietuvoje ir daugybėje kitų pasaulio valstybių buvo uždegtos atminimo žvakės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Vaiciunas.jpg

Gruodžio 19 d. Vienoje energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) naujuoju generaliniu direktoriumi Rafael Mariano Grossi. Ministras jam pristatė Lietuvos poziciją dėl Astravo atominės elektrinės (Astravo AE) keliamos grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

LinthuaniaFM003.jpg

2019 m. gruodžio 5-6 d. Bratislavoje (Slovakijos Respublika) vyko 26-asis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
gid.jpeg

2019 m. lapkričio 14 d. Vienoje vykusio ESBO Nuolatinės tarybos 1247-ajame posėdžio darbotvarkėje: Ženevos tarptautinės diskusijos/konfliktas Sakartvele, tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą, apsikeitimas nuomonėmis su Tarptautinio Raudonojo kryžiaus komiteto prezidentu P. Maurer, ESBO atstovo jungtinėje Latvijos ir Rusijos komisijoje kariškių pensininkų klausimais ataskaita.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
lithuania001.jpg

2019 m. lapkričio 7 d. vykusiame ESBO Nuolatinės tarybos 1246-ajame posėdyje Rusija vėl apkaltino Lietuvą vykdant „politinį persekiojimą“, „prisiminė“ Sausio 13-osios bylą ir įvykius, leido sau pakartoti melą „savi šaudė į savus“.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata