Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Vienoje vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-oji sesija

Sukurta 2020.03.03 / Atnaujinta 2020.03.03 13:08
    Vienoje vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-oji sesija

    Kovo 2–6 dienomis Vienoje (Austrijos Respublika) vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-oji sesija, kurioje aptariami narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikos, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimai, tvirtinamos rezoliucijos, vertinama jau patvirtintų rezoliucijų ir tarptautinių susitarimų įgyvendinimo pažanga, balsuojama dėl naujų medžiagų įtraukimo į tarptautinių konvencijų kontroliuojamų narkotinių medžiagų sąrašus.

    Lietuvai atstovaujančios delegacijos vadovas ambasadorius Aurimas Taurantas akcentavo, kad dabar yra itin svarbu įgyvendinti tarptautinės bendruomenės bendru sutarimu patvirtintus įsipareigojimus. Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problema yra kompleksinė, todėl reikalauja sutelkto visų sektorių bendro darbo, integruoto, mokslo įrodymais grįsto požiūrio bei nuoseklios ir ilgalaikės politikos, kurios pagrindu įmanoma pasiekti ilgalaikių tvarių rezultatų visuomenės sveikatos ir gerovės srityje. Buvo pabrėžta kokybiškos prevencijos svarba Lietuvoje kuriant efektyvios narkotikų prevencijos sistemą, grįstą prevencinių priemonių analize ir visapusiškais profesinės kompetencijos kėlimo mokymais, galimybes gauti ankstyvosios intervencijos paslaugas, plėtojant naloksono prieinamumą opioidus vartojantiems asmenims nacionaliniu mastu; taikant naujoviškus stebėsenos metodus.

    Sesijos paraštėse kovo 3 d. Lietuva kartu su Portugalija, Prancūzija ir Pompidou grupe taip pat organizuoja interaktyvią diskusiją „Keliaujant po naktinį gyvenimą: novatoriški žalos ir narkotikų vartojimo rizikos mažinimo sprendimai“ (angl. „Trippin‘ through nightlife: innovative approaches preventing harms and risks of drug use in recreational settings“), kurioje bus pristatytos Lietuvoje taikomos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalos mažinimo festivaliuose priemonės, kaip sėkmingo bendradarbiavimo tarp skirtingų sektorių (vyriausybinio, nevyriausybinio ir privataus) pavyzdys.

    Naujienlaiškio prenumerata