Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Vaičiūnas Tatenos GK 20200921.jpg

Lietuvos Respublikos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiandien sakė kalbą Vienoje nuotoliniu būdu vykstančioje 64-oje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Generalinėje konferencijoje. Ministras pažymėjo, kad branduolinės energetikos programą plėtojančios šalys privalo laikytis skaidrumo ir atsakomybės principų.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Aplinkosauga »
Hofburgas_vėliavos.jpg

Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 kitų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių, reaguodamos į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje, ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
20200914_173911_resized.jpg

Šią savaitę Vienoje vyksta Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Valdytojų tarybos posėdis, kurioje savo nacionalinį pareiškimą stebėtojų teisėmis skaitė ir Lietuva. Susirinkusiems dar kartą buvo priminta, kad branduolinės energetikos programą vystančios šalys privalo laikytis skaidrumo ir atsakomybės principų per visą atominės elektrinės gyvavimo ciklą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Aplinkosauga »
EEF.jpg

2020 m. rugsėjo 10-11 d. Prahoje vyksta ESBO Ekonomikos ir aplinkos forumo (Economic and Environment Forum, EEF) baigiamasis posėdis, skirtas kovos prieš korupciją temai.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai » Aplinkosauga »
astravas.jpg

Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje, gavusi oficialų Baltarusijos patvirtinimą, kad branduolinis kuras yra atvežtas į Astravo AE aikštelę, gegužės 7 dieną išsiuntė notą Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA), kurioje prašoma patvirtinimo, ar Baltarusija yra sukūrusi išsamią branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemą, kaip reikalauja tarptautinės normos ir įsipareigojimai, taip pat, ar branduolinis kuras yra pristatytas laikantis visų reikiamų TATENA branduolinės saugos ir saugumo standartų, procedūrų bei taisyklių.

Užsienio politika ir diplomatija » Aplinkosauga »

Šiandien, gegužės 7 d., surengtame 1266-ajame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-osios metinės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Apverstas1.PNG

Gegužės 5 dieną, minint Mauthauzeno koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 75-ąsias metines, Lietuvos nuolatinis atstovas prie ESBO ir kitų tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius A. Taurantas apsilankė Mauthauzeno koncentracijos stovyklos memoriale ir pagerbė čia kalintų Lietuvos piliečių atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
ESBO SMM veido skydeliai.png

2020 m. balandžio 22 d. Lietuvos ambasados Ukrainoje laikinasis reikalų patikėtinis T. Valionis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) specialiajai stebėjimo misijai Ukrainoje perdavė 500 apsauginių veido skydelių.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Jungtinis pareiškimas 2.jpg

2020 m. balandžio 15 d. tarptautinių organizacijų formatuose Niujorke, Paryžiuje, Ženevoje ir Vienoje veikiančios neformalios žurnalistų saugumo/apsaugos draugų grupės paskelbė bendrą pareiškimą, ragindamos užtikrinti žurnalistų saugumą ir prieigą prie informacijos COVID-19 grėsmės akivaizdoje. Tai buvo pirmasis bendras šių 4 draugų grupių pareiškimas istorijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Žmogaus teisės »
20200305_194044.jpg

Šiandien kartu su visa Lietuva švenčiame vieną svarbiausių mūsų valstybės švenčių – Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
CND_nuotrauka.jpg

Kovo 2–6 dienomis Vienoje (Austrijos Respublika) vyksta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 63-oji sesija, kurioje aptariami narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikos, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimai, tvirtinamos rezoliucijos, vertinama jau patvirtintų rezoliucijų ir tarptautinių susitarimų įgyvendinimo pažanga, balsuojama dėl naujų medžiagų įtraukimo į tarptautinių konvencijų kontroliuojamų narkotinių medžiagų sąrašus.

Užsienio politika ir diplomatija »
lithuaniaPR_30102020_1.png

2020 m. sausio 30 d. vykusiame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
MesPrisimename2.jpg

2020 m. sausio 27 d., minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir 75-ąsias Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines, Holokausto aukos pagerbtos ir Vienoje (Austrija).

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
20200113_Sausio 13 žvakės Austrijoje_3_publikavimui.jpg

Šiandien ryte, minint 1991 m. sausio 13 d. tragiškų Vilniuje 29-ąsias metines, Lietuvoje ir daugybėje kitų pasaulio valstybių buvo uždegtos atminimo žvakės.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
LinthuaniaFM003.jpg

2019 m. gruodžio 5-6 d. Bratislavoje (Slovakijos Respublika) vyko 26-asis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata