Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Tarptautinės atominės energetikos agentūros IRRS misijos ekspertai giria Lietuvą už jauną bet profesionalią saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą

Sukurta 2016.05.01 / Atnaujinta 2016.05.01 17:21
  Tarptautinės atominės energetikos agentūros IRRS misijos ekspertai giria Lietuvą už jauną bet profesionalią saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą

  2016 m. balandžio 29 d. įvyko Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinės vertinimo misijos (IRRS) baigiamasis susitikimas. Tarptautinės atominės energijos agentūros ekspertai įvertino branduolinės ir radiacinės saugos sistemą Lietuvoje ir pateikė rekomendacijas ir pasiūlymus kurias sritis reikėtų gerinti.

  Lietuva palankiai vertinama už aktyvią poziciją stiprinant branduolinę saugą pasauliniu mastu, už skaidrumą ir atvirumą bendradarbiaujant su tarptautiniais ekspertais ir dalyvavimą tarptautinės paramos programose.

  IRRS misijos vadovas  atkreipė dėmesį, kad Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistema pradėta kurti nuo 1990 m. yra dar jauna, bet jau brandi ir kompetentinga.

  Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos  viršininkas Michailas Demčenka pažymėjo, kad pasirengimas IRRS misijai, branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos įsivertinimas, kaip atitinkame visuotinai pripažintus Agentūros saugos standartus, buvo labai vertinga patirtis.

  Radiacinės saugos centro  direktorius Albinas Mastauskas sakė, kad atliktas branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos vertinimas ir ekspertų pasiūlymai, padės ir toliau sėkmingai gerinti šalies branduolinės ir radiacinės saugos infrastruktūrą.

  IRRS misijos ekspertai rekomendavo Lietuvai nuosekliai planuoti pakankamus žmogiškuosius išteklius, kurie bus reikalingi visoms vykdomoms ir planuojamoms veikloms branduolinei ir radiacinei saugai užtikrinti. Taip pat nuolat gerinti branduolinės ir radiacinės saugos bei atliekų tvarkymo saugą reglamentuojančius teisės aktus, kad jie atitiktų naujausius Agentūros standartus. VATESI ir RSC reguliuojančioms institucijoms pateiktos rekomendacijos dėl žmogiškųjų išteklių ir kompetencijų planavimo bei valdymo, aktyvesnio visuomenės informavimo ir jos įtraukimo į sprendimų priėmimo procesus, ūkio subjektų patikrinimų programos ir poveikio priemonių taikymo.

  IRRS misija Lietuvoje vyko pirmą kartą. Jai pasibaigus, per tris mėnesius, bus parengta ataskaita ir pateikta Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Šios IRRS misijos rezultatai yra svarbūs formuojant tarptautinės bendruomenės nuomonę apie branduolinės ir radiacinės saugos užtikrinimą Lietuvos Respublikoje.

  IRRS misijoje dirbo ekspertai iš Airijos, Armėnijos, Bosnijos Hercegovinos, Brazilijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Kubos, Nyderlandų, Pakistano, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Taip pat dalyvavo Europos Komisijos atstovas, Agentūros administracijos nariai.

  TATENA IRRS misijos organizuojamos valstybių narių prašymu, jos skirtos gerinti šalies branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą, taip pat įvertinti valstybės įsipareigojimus užtikrinti branduolinę ir radiacinę saugą.

   

  Naujienlaiškio prenumerata