Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Tarptautinės atominės energetikos agentūros ekspertai vertins Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą

Sukurta 2016.04.18 / Atnaujinta 2016.04.18 16:28
  Tarptautinės atominės energetikos agentūros ekspertai vertins Lietuvos branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą

  Balandžio 17 d. prasideda Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinė vertinimo misija (toliau – IRRS misija). Jos metu, balandžio 17–29 d., Tarptautinės atominės energijos agentūros pakviesti 24 ekspertai vertins Lietuvos branduolinės bei radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemą.

  IRRS misijos metu Agent8ros ekspertai vertina, ar branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros infrastruktūra bei reguliuojančiųjų institucijų vykdoma veikla atitinka nustatytus ir tarptautinės bendruomenės pripažintus branduolinės ir radiacinės saugos standartus.

  Pasak Valstybinės atominės energetikos inspekcijos (VATESI) viršininko Michailo Demčenkos, reguliuojančiųjų institucijų veiklos vertinimas tarptautiniu lygiu ir šios srities ekspertų požiūris iš šalies yra reikšmingi, siekiant tobulinti vykdomą veiklą ir užtikrinti, kad ji atitiktų visuotinai pripažintus TATENA saugos standartus.

  Susitikimuose su ekspertais dalyvaus VATESI, Radiacinės saugos centro taip pat kitų valstybės institucijų ir įmonių atstovai.

  IRRS misija Lietuvoje organizuojama pirmą kartą. Jai pasibaigus, bus parengta ataskaita ir pateikta Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Europos Sąjungos valstybėms narėms ir Europos Komisijai. IRRS misijos rezultatai bus svarbūs formuojant tarptautinės bendruomenės nuomonę apie branduolinės ir radiacinės saugos užtikrinimą Lietuvos Respublikoje.

  Naujienlaiškio prenumerata