Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Susitikęs su kadenciją baigiančiu ESBO Generaliniu sekretoriumi, L.Linkevičius padėkojo už aktyvią ESBO veiklą Ukrainoje

Sukurta 2017.04.04 / Atnaujinta 2017.04.04 15:51
  Susitikęs su kadenciją baigiančiu ESBO Generaliniu sekretoriumi, L.Linkevičius padėkojo už aktyvią ESBO veiklą Ukrainoje

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 d. Vienoje susitiko su kadenciją baigiančiu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier, kuriam padėkojo už bendrą darbą bei aktyvų ESBO įsitraukimą Ukrainoje, siekiant stabdyti karinę Rusijos agresiją Ukrainoje ir užtikrinti Minsko susitarimų įgyvendinimą.

  „Simboliška, kad ambasadorius Lamberto Zannier į šį postą buvo paskirtas per Lietuvos pirmininkavimą ESBO. Šiandien jam nuoširdžiai padėkojau už iniciatyvumą ir bendrą darbą stiprinant šią organizaciją bei siekiant geresnio ESBO šalių prisiimtų įsipareigojimų įgyvendinimo. Po Rusijos agresijos prieš Ukrainą jis asmeniškai prisidėjo siekdamas operatyvaus ESBO atsako, davusio pradžią ESBO Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje sukūrimui, bei tolesnio ESBO įsitraukimo šioje srityje stiprinimo“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Ministras taip pat ragino ESBO lygiu daugiau dėmesio skirti žmogiškajai dimensijai, stiprinti dialogą su pilietine visuomene ir ieškoti naujų būdų kovai su stiprėjančiais iššūkiais žmogaus teisių ir fundamentalių laisvių apsaugai.

  Susitikime taip pat buvo aptarta saugumo situacija Rytų Ukrainoje, ESBO Specialiosios stebėjimo misijos veikla, žmogaus teisių padėtis Rusijos okupuotame Kryme, taip pat apsikeista nuomonėmis dėl naujo ESBO Generalinio sekretoriaus bei ESBO autonominių institucijų vadovų rinkimų.

  Lamberto Zannier kadenciją baigs birželio 30 dieną. Jis šias pareigas eina nuo 2011 metų.

   

  Naujienlaiškio prenumerata