Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išsiuntė notą TATENA agentūrai dėl į Astravo AE atvežto branduolinio kuro

Sukurta 2020.05.07 / Atnaujinta 2020.05.07 19:47
    Lietuva išsiuntė notą TATENA agentūrai dėl į Astravo AE atvežto branduolinio kuro

    Lietuvos nuolatinė atstovybė prie tarptautinių organizacijų Vienoje, gavusi oficialų Baltarusijos patvirtinimą, kad branduolinis kuras yra atvežtas į Astravo AE aikštelę, gegužės 7 dieną išsiuntė notą Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA), kurioje prašoma patvirtinimo, ar Baltarusija yra sukūrusi išsamią branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemą, kaip reikalauja tarptautinės normos ir įsipareigojimai, taip pat, ar branduolinis kuras yra pristatytas laikantis visų reikiamų TATENA branduolinės saugos ir saugumo standartų, procedūrų bei taisyklių.

    Notoje buvo atkreiptas TATENA dėmesys į tai, kad Baltarusija nėra ratifikavusi Branduolinių medžiagų ir branduolinių objektų fizinės saugos konvencijos pakeitimo, taip pat išsakytas Lietuvos susirūpinimas, kad Baltarusija vis dar nepaviešino ataskaitos iš eksploatavimo saugos peržiūros misijos (pre-OSART), kuri Baltarusijoje buvo atlikta 2019 m. rugpjūčio 5-22 d.

    Lietuva yra TATENA narė nuo 1993 metų. Pagrindinis šios agentūros uždavinys – skatinti saugų branduolinių technologijų naudojimą taikiems tikslams.

    Naujienlaiškio prenumerata