Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Lietuva ir Jordanija dalijosi patirtimi kovos su branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabandos srityje

Sukurta 2016.12.09 / Atnaujinta 2017.02.09 18:17
  Lietuva ir Jordanija dalijosi patirtimi kovos su branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabandos srityje

  Vienoje gruodžio 8 dieną Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) organizuojamos Tarptautinės branduolinio saugumo konferencijos paraštėse Lietuva kartu su Jordanija surengė diskusiją kovos su branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų kontrabanda tema.

  Renginyje dalyvavo Lietuvos radiacinės saugos centro, Branduolinio saugumo kompetencijos centro, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos atstovai bei pranešėjai iš Jordanijos. Renginio garbės viešnia buvo JAV nacionalinio saugumo tarybos masinio naikinimo ginklų terorizmo ir grėsmių mažinimo vyresnioji direktorė Andrea Hall. Diskusiją moderavo Užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktorius Renatas Norkus.

  Anot R. Norkaus, Tarptautinės atominės energijos agentūros duomenimis, 2016 metais užfiksuoti 2889 nelegalios branduolinių ar kitų radioaktyvių medžiagų prekybos atvejai parodo, kad tarptautinė bendruomenė turi aktyviai bendradarbiauti įgyvendindama priemones, skirtas branduoliniam saugumui užtikrinti.

  Renginyje dalyvavę pašnekovai išreiškė viltį, kad šis renginys bus paspirtis ir padės pritraukti naujų šalių, kurios prisijungtų prie 2016 m. Branduolinio saugumo viršūnių susitikime priimto pareiškimo dėl bendradarbiavimo kovoje su branduolinių medžiagų kontrabanda.

  Diskusijoje pristatyti pranešimai šiomis temomis:

  - kova su nelegalia branduolinių ir kitų radioaktyvių medžiagų prekyba Lietuvoje;

  branduolinio saugumo režimo Lietuvoje apžvalga;

  - branduolinio saugumo priemonės Jordanijoje;

  - kovos su nelegalia branduolinių medžiagų prekyba perspektyvos;

  - Branduolinio saugumo kompetencijos centro vaidmuo kovoje su nelegalia branduolinių medžiagų prekyba;

  - Aukštesnioji branduolinio ir radioaktyvaus saugumo taryba.

  Nepaisant Lietuvos ir Jordanijos kultūrinių, istorinių bei geografinių skirtumų, susitikimo metu pasidalyta vertinga šalių patirtimi apie egzistuojančią kovos su branduolinių medžiagų prekyba institucinę sąrangą, teisės aktus, įgyvendinimo priemones bei saugos mokymus.

  Gruodžio 5–9 d. Vienoje vykstanti TATENA tarptautinė branduolinio saugumo konferencija „Įsipareigojimai ir veiksmai“ tęsia Branduolinio saugumo viršūnių susitikimų procesą, kuriame Lietuva aktyviai dalyvavo ir rėmė jo tikslus. Tai antroji konferencija branduolinio saugumo tema. Pirmoji buvo surengta 2013 metais.

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata