Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 61-osios sesijos metu Lietuva kartu su partneriais organizavo renginį „Veiksmai, didinantys prieigą prie kontroliuojamų vaistų medicinos tikslams, užkertant kelią piktnaudžiavimui”

Sukurta 2018.03.15 / Atnaujinta 2018.03.15 15:06
  Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 61-osios sesijos metu Lietuva kartu su partneriais organizavo renginį „Veiksmai, didinantys prieigą prie kontroliuojamų vaistų medicinos tikslams, užkertant kelią piktnaudžiavimui”

  Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos 61-osios sesijos metu Lietuva kartu su UNODC ir  kitais partneriais organizavo specialųjį renginį kontroliuojamų narkotinių vaistų prieinamumo medicininiais tikslais didinimo užtikrinant subalansuotą medžiagų kontrolę ir išvengiant vartojimo ne pagal paskirtį tema.

  Sveikinimo kalboje ambasadorius A. Taurantas atkreipė dėmesį į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) direktoriaus priminimą visoms šalims sesijos atidarymo metu apie tai, kad, kai milijonai žmonių pasaulyje kenčia nuo narkotikų vartojimo pasekmių, tuo pačiu metu dėl pernelyg griežto  reguliavimo daugybė žmonių pasaulyje neturi galimybės gauti skausmą malšinančių medikamentų. Ambasadorius pabrėžė,  kad šiame kontekste šalims kyla skirtingi iššūkiai: vienoms jų tenka spręsti prieinamumo didinimo problemas, kitoms – įveikti vartojimo ne pagal paskirtį iššūkius. Požiūris į sprendžiamas problemas yra pirmiausia formuojamas per suvokimą, kad tai yra žmogaus teisių aspektas, žmogaus teisės į sveikatos priežiūrą įgyvendinimo klausimas ir subalansuotos politikos formavimas šioje srityje.

   

  Paminėjęs Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos narkotikų klausimais baigiamajame UNGASS dokumente pateiktų rekomendacijų svarbą šiais klausimais, savo kalboje ambasadorius A. Taurantas su renginio dalyviais pasidalino ir Lietuvos patirtimi. Buvo priminta Lietuvos iniciatyva ir patirtis, kai dar 2013 m.  pirmininkavimo ES Tarybai metu Lietuva skyrė ypatingą dėmesį kontroliuojamų vaistų vartojimo ne pagal paskirtį klausimui, akcentuojant poreikį ES užtikrinti pusiausvyrą sprendžiant šiuos jautrius klausimus, primenant, kad prieinamumas neturi būti mažinamas dėl esamų ir kuriamų baimių, tačiau politiniai ir praktiniai sprendimai turi užtikrinti galimo vartojimo ne pagal paskirtį prevenciją ir kontrolę.

  Naujienlaiškio prenumerata