Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinis pareiškimas dėl žurnalistų saugumo ir prieigos prie informacijos COVID-19 krizės metu

Sukurta 2020.04.15 / Atnaujinta 2020.04.16 12:30
  Jungtinis pareiškimas dėl žurnalistų saugumo ir prieigos prie informacijos COVID-19 krizės metu

  2020 m. balandžio 15 d. tarptautinių organizacijų formatuose Niujorke, Paryžiuje, Ženevoje ir Vienoje veikiančios neformalios žurnalistų saugumo/apsaugos draugų grupės paskelbė bendrą pareiškimą, ragindamos užtikrinti žurnalistų saugumą ir prieigą prie informacijos COVID-19 grėsmės akivaizdoje. Tai buvo pirmasis bendras šių 4 draugų grupių pareiškimas istorijoje.

  Lietuva, ko-pirmininkaujanti žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje, tvirtai remia laisvą, nepriklausomą ir pliuralistinę žiniasklaidą, vaidinančią svarbų vaidmenį kiekvienos valstybės politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Jos vaidmuo yra be galo svarbus informuojant visuomenę ir apie tebesitęsiančią COVID-19 krizę, padedant atremti dezinformaciją, teikiant tikslią, faktais grįstą ir patikrintą informaciją.

  Pareiškime išsakomas susirūpinimas, kad kai kurios pasaulio valstybės COVID-19 pandemijos metu imasi neproporcingai varžančių ribojimo priemonių, kurių taikiniais labai dažnai tampa būtent žurnalistai, todėl pasaulyje pastebimas išaugęs neteisėtų sulaikymų, išpuolių, šmeižto kampanijų, nukreiptų prieš žurnalistus, skaičius. Ypač tokiais atvejais nukenčia moterys žurnalistės. Kova su pandemija bei nepaprastosios padėties įvedimas neturėtų tapti pretekstu riboti žiniasklaidos laisvę ar grasinti žurnalistų saugumui.

  Prie šio bendro pareiškimo iš viso prisijungė 41 šalis narė, priklausanti šioms draugų grupėms, įskaitant ir visas 16 ESBO žurnalistų saugumo draugų grupių narių (Austrija, Danija, Estija, Graikija, JAV, Jungtinė Karalystė, Juodkalnija, Kanada, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Prancūzija, Suomija, Švedija, Vokietija). 

  Su visu šio jungtinio pareiškimo tekstu (anglų kalba) galima susipažinti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata