Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

ESBO pristatyta Lietuvos patirtis teikiant pagalbą muitinių administracinių gebėjimų stiprinimui

Sukurta 2016.02.25 / Atnaujinta 2016.02.25 18:38
  ESBO pristatyta Lietuvos patirtis teikiant pagalbą muitinių administracinių gebėjimų stiprinimui

  2016 m. vasario 24 d. įvykusiame ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos komiteto (EAK) tematiniame susitikime „Transportas  ir muitinių administracija“ aptartas Euro-Azijos transporto jungčių potencialas, pristatytos muitinių administracijų gebėjimų stiprinimo gerosios praktikos Pietų Kaukaze ir Centrinėje Azijoje, ES pasienio pagalbos  Ukrainai ir Moldovai misijos (EUBAM) veikla transporto srityje.

  Muitinės departamento prie LR Finansų ministerijos Muitinio įvertinimo skyriaus l. e. viršininko pareigas Virginija Guobytė pristatė prezentaciją „Lietuvos patirtis teikiant pagalbą muitinių administracinių gebėjimų stiprinimui“. Daugiausia dėmesio skirta Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos finansuojamo Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projekto „Gruzijos mokesčių tarnybos (muitinės) institucinių gebėjimų stiprinimas“, kurį įgyvendina Lietuvos Muitinės ekspertai, pristatymui.

  EAK komiteto narė Virginija  Klevečkienė susitikime minėjo, kad 2011 m. Lietuvai pirmininkaujant ESBO saugaus transporto plėtra buvo vienas pagrindinių jos prioritetų. 2011 m. Vilniuje priimta ESBO Ministrų tarybos deklaracija dėl ESBO transporto dialogo stiprinimo pripažino saugių transporto tinklų ir tvarios transporto plėtros svarbą stiprinant ekonominį bendradarbiavimą ir saugumą ESBO regione. Deklaracijoje ESBO dalyvaujančios šalys raginamos bendradarbiauti tarpusavyje ir su atitinkamomis tarptautinėmis organizacijomis  transporto srityje ir dalintis sienų kirtimo palengvinimo gerąja patirtimi. Šios deklaracijos nuostatų ir kitų su transporto veikla susijusių įsipareigojimų įgyvendinimas yra ESBO dalyvaujančių šalių atsakomybė.

  Lietuvos Muitinės ekspertai jau daugelį metų padeda Rytų partnerystės šalims įgyvendinti muitinių reformas, dalijasi savo žiniomis ir sukaupta patirtimi. Nuo 2015 m. vystomojo bendradarbiavimo parama teikiama ir Vidurinės Azijos šalims (Kazachstanas, Kirgizija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas).

  ESBO darbotvarkėje su transportu susiję klausimai buvo vieni pagrindinių  2006, 2008, 2010 ir 2011 m. ekonomikos ir aplinkosaugos forumų temų. Šiais metais ESBO pirmininkaujanti Vokietija žada stiprinti ESBO Ekonominę ir aplinkosauginę dimensiją. Nemažai dėmesio norima skirti transporto ir muitinių klausimams.

  Naujienlaiškio prenumerata