Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO NT posėdyje paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-osios metinės

Sukurta 2020.05.07 / Atnaujinta 2020.05.07 19:39

Šiandien, gegužės 7 d., surengtame 1266-ajame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 75-osios metinės.

Posėdyje, surengtame videokonferencijos būdu, pranešimus skaitė Tarptautiniam Holokausto atminimo aljansui (IHRA) pirmininkaujančios Vokietijos atstovė ambasadorė M. Küchler ir Mauthauzeno koncentracijos stovyklos memorialo specialusis atstovas tarptautiniams ryšiams ambasadorius W. Paul, ESBO dalyvaujančių šalių nuolatiniai atstovai.

Posėdžio metu buvo prisimintos ir pagerbtos visos Antrojo pasaulinio karo aukos, ypatingą dėmesį skiriant Holokausto aukoms ir savo gyvybes kovoje su nacių režimu paaukojusiems sąjungininkų kariams. Plačiai akcentuotas visapusiškas šio karo priežasčių ir pasekmių įvertinimas, išsakyti raginimai vengti vienpusiško istorijos interpretavimo, istorinių faktų falsifikavimo ir manipuliavimo jais. Pažymėti ir šiomis dienomis tebevykstantys bandymai laužyti tarptautinę teisę ir jos principus, pažeidžiant ESBO dalyvaujančių šalių suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat grubiai paminti žmogaus teises ir pagrindines laisves, teisinės valstybės principus.

Posėdyje taip pat buvo perskaitytas šiandien, gegužės 7 d., paskelbtas bendras trijų Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – Prezidentų pareiškimas, pažymintis Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje reikšmę atkuriant taiką daugelyje pasaulio šalių, bet kartu primenantis ir tai, kad Baltijos valstybėms, kaip ir daugeliui kitų Rytų ir Vidurio Europos valstybių, šio karo pabaiga 1945 metais taikos ir nepriklausomybės neatnešė. Baltijos valstybių nepriklausomybė buvo atkurta tik po 5 dešimtmečių, 1990-1991 metais.

Su pilnu Baltijos valstybių Prezidentų pareiškimo tekstu galima susipažinti čia

Naujienlaiškio prenumerata