Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO NT 1246 posėdyje – Lietuvos atsakas Rusijai dėl jos nepagrįstų kaltinimų Lietuvoje vykdant politinį persekiojimą

Sukurta 2019.11.08 / Atnaujinta 2019.11.08 15:07
  ESBO NT 1246 posėdyje – Lietuvos atsakas Rusijai dėl jos nepagrįstų kaltinimų Lietuvoje vykdant politinį persekiojimą

  2019 m. lapkričio 7 d. vykusiame ESBO Nuolatinės tarybos 1246-ajame posėdyje Rusija vėl apkaltino Lietuvą vykdant „politinį persekiojimą“, „prisiminė“ Sausio 13-osios bylą ir įvykius, leido sau pakartoti melą „savi šaudė į savus“.

  Atsakant į tai, Lietuvos nuolatiniam atstovui prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadoriui A. Taurantui teko apginti šių tragiškų įvykių Vilniuje aukas ir priminti, kad net ir okupacinio režimo įstatymai neleido kariuomenei naudoti karinės jėgos prieš civilius žmones. Rusija buvo paraginta nustoti politizuoti istoriją, liautis vienpusiškai interpretuoti istoriją, dar kartą primenant jai, kad teisingumą Lietuvoje vykdo ne Kremlius, bet teismai, kurie yra nepriklausomi ir kurie vadovaujasi nacionaline teise, visiškai atitinkančią tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus.

  Šiame ESBO NT posėdyje taip pat apžvelgėme paskutinius įvykius sprendžiant Rusijos ir Ukrainos konfliktą. Kartu su kitomis ES šalimis pozityviai įvertinome prieš kelias dienas įvykdytą pajėgų atitraukimą Zolotėje, išsakėme lūkesčius, kad, nesant naujų provokacijų iš Rusijos remiamų ginkluotų grupuočių pusės, artimiausiu metu bus pradėtas pajėgų atitraukimo procesas ir trečiojoje sutartoje vietovėje – Petrivskėje. Tai leistų surengti Normandijos ketverto viršūnių susitikimą ir galbūt suteikti naują impulsą šio konflikto taikiam sureguliavimui. Kita vertus, aiškiai suprantame, kad vien Ukrainos pusės pastangų tam nepakaks – būtinas ir analogiškas atsakas iš Rusijos.

  Posėdžio metu taipogi išklausėme ESBO vyriausiojo komisaro nacionalinių mažumų klausimais L. Zannier ataskaitą, taip pat – posėdyje dalyvaujant ESBO Minsko grupės ko-pirmininkams I. Popovui, S. Visconti ir A. Schofer bei ESBO pirmininko asmeniniam atstovui A. Kasprzyk – apsikeitėme nuomonėmis Kalnų Karabacho konflikto sprendimo klausimu.

  Naujienlaiškio prenumerata