Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

ESBO NT 1245 posėdyje – diskusija su ESBO PA pirmininku G. Tsereteli, dėmesys Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir Žurnalistų saugumo klausimams

Sukurta 2019.11.01 / Atnaujinta 2019.11.04 09:50
    ESBO NT 1245 posėdyje – diskusija su ESBO PA pirmininku G. Tsereteli, dėmesys Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir Žurnalistų saugumo klausimams

    2019 m. spalio 31 d. Vienoje vykusiame ESBO Nuolatinės tarybos 1245-ajame posėdyje lankėsi ESBO Parlamentinės asamblėjos pirmininkas G. Tsereteli. Diskusijoje su juo metu didžioji dauguma pasisakiusių delegacijų pabrėžė ypatingą ESBO PA vaidmenį užtikrinant, kad pagrindiniai šios organizacijos principai, įtvirtinti 1976 m. Helsinkio baigiamajame akte, 1990 m. Paryžiaus Chartijoje ir kituose ESBO dokumentuose, būtų gerbiami, o jų laikymasis nebūtų selektyvus. Šiame kontekste, didelis dėmesys skirtas tebesitęsiančiai Rusijos agresijai prieš Ukrainą ir Sakartvelą, pabrėžiant, kad ji privalo būti kiek galima greičiau nutraukta.

    Kiek detaliau svarstant Rusijos agresijos prieš Ukrainą klausimą, ES ir jos valstybės narės (taip pat ir Lietuva) išreiškė atsargų optimizmą dėl spalio 29 d. prasidėjusio Ukrainos ir Rusijos bei jos remiamų ginkluotų grupuočių pajėgų atitraukimo Zolotėje, taip pat išsakė lūkestį, kad artimiausiu metu toks pats pajėgų atitraukimas galėtų įvykti ir Petrivskėje. ES pareiškime dar kartą pozityviai įvertintas Ukrainos vadovybės siekis taikiomis priemonėmis išspręsti šį konfliktą su Rusija, o pastaroji paraginta elgtis taip pat.

    Pažymint lapkričio 2 d. minimą Tarptautinę nebaudžiamumo už nusikaltimus prieš žurnalistus panaikinimo dieną, 16 ESBO valstybių (taip pat ir Lietuvos), sudarančių Žurnalistų saugumo draugų grupę, vardu buvo perskaitytas pareiškimas, raginantis visas ESBO šalis imtis visų būtinų priemonių, kad nebeliktų nebaudžiamumo už nusikaltimus prieš žurnalistus (su pareiškimo tekstu galite susipažinti čia (anglų k.)).

    Naujienlaiškio prenumerata