Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

Briefingas ESBO šalims apie žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotame Kryme

Sukurta 2016.04.19 / Atnaujinta 2016.04.19 12:40
   Briefingas ESBO šalims apie žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotame Kryme
   Briefingas ESBO šalims apie žmogaus teisių pažeidimus Rusijos okupuotame Kryme

   Š.m. balandžio 7 d. Ukrainos draugų grupė ESBO – JAV, Kanada, Danija, Lietuva, Latvija, Norvegija, Lenkija, Rumunija, Švedija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir Ukraina surengė briefingą ESBO delegacijoms apie žmogaus teisių pažeidimus Rusijos aneksuotame Kryme. Šis renginys buvo skirtas priminti apie dvejus metus tebesitęsiančią Krymo aneksiją.

   Renginio dalyviams buvo pristatytos JT Žmogaus teisių stebėjimo misijos Ukrainoje, ESBO Demokratinių Institucijų ir Žmogaus teisių ofiso bei ESBO Vyriausios komisarės nacionalinėms mažumoms, o taip pat Ukrainos [Krymo Žmogaus Teisių Grupė] ir tarptautinių [Freedom House] nevyriausybinių organizacijų parengtos ataskaitos dėl žmogaus teisių situacijos Rusijos okupuotame Kryme.

   Pagrindinės kviestinių svečių išvados ir rekomendacijos – per dvejus Krymo okupacijos metus, žmogaus teisių pažeidimų skaičius ženkliai išaugo. Sustiprėjo Krymo totorių ir etninių ukrainiečių persekiojimas, plačiai taikant kovos su terorizmu įstatymus. Išsakytas vieningas raginimas Rusijos Federacijai nedelsiant įsileisti į Krymą tarptautinių organizacijų stebėjimo misijas bei užtikrinti žmogaus teises. Taip pat - nedelsiant ištirti visus po Krymo aneksijos įvykdytus nusikaltimus ir žmogaus teisių pažeidimus; baigti Ukrainos piliečių diskriminaciją; Nustoti persekioti etnines ir religines bendruomenes, o taip pat užtikrinti teisę į švietimą etninėms mažumoms.

   ESBO šalių atstovai iš JAV, Lietuvos, Švedijos, Lenkijos, Kanados, Danijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos ir Latvijos renginio paraštėse taip pat pasiuntė video žinutę Rusijai raginant nedelsiant nutraukti Krymo okupaciją [https://youtu.be/7NGacuFqano].

   Naujienlaiškio prenumerata