Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ VIENOJE

Adresas: Opernring 5/4, 1010 Vienna, AUSTRIA

plačiau »

Tel. +43 1 710 9780
Faksas +43 1 710 9759
El. paštas

25 –asis ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumas nagrinėja gero valdymo, verslo partnerysčių ir ekonominio dalyvavimo temas

Sukurta 2017.01.24 / Atnaujinta 2017.01.24 14:14
   25 –asis ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumas nagrinėja gero valdymo, verslo partnerysčių ir ekonominio dalyvavimo temas
   25 –asis ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumas nagrinėja gero valdymo, verslo partnerysčių ir ekonominio dalyvavimo temas
   25 –asis ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumas nagrinėja gero valdymo, verslo partnerysčių ir ekonominio dalyvavimo temas

   2017 m. sausio 23 d. Vienoje prasidėjo 2 dienas vyksiantis 25-sis ESBO Ekonomikos ir aplinkosaugos forumas (EAF). ESBO pirmininkaujančios Austrijos EAF ciklo tema  -  dėmesio atkreipimas į ekologines problemas ekonomikoje ir partnerysčių kūrimas. Pirmasis EAF susitikimas skirtas nagrinėti gero valdymo, verslo partnerysčių ir ekonominio dalyvavimo temas.

   Pirmąją forumo dieną savo sveikinimo kalboje Austrijos Federalinės Europos, integracijos ir užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius ambasadorius Michael Linhart pažymėjo, kad Austrija tęs Vokietijos pirmininkavimo ESBO diskusijas jungiamumo tema ir EAF cikle dėmesį sutelks į 4 pagrindines temas: rizikos aplinkai mažinimas; resursų efektyvumas ir atsinaujinanti energetika  energijos saugumui skatinti; verslo partnerystės ir geras valdymas nuosekliam augimui ir saugumui; ekonominis bendradarbiavimas saugumo skatinimui. Vienodas dėmesys bus skirtas tiek aplinkosaugos, tiek ekonomikos aspektui. Austrija Ekonominėje ir aplinkosauginėje dimensijoje   pirmininkavimo metu nagrinės gero valdymo tiekimo grandinėse, korupcijos mažinimo, pinigų plovimo, klimato kaitos, įsidarbinimo, jaunimo radikalizacijos prevencijos, vandens valdymo, prekybos palengvinimo, atsinaujinančių resursų, transporto temas. Lyčių lygybės aspekto integravimas bus įtrauktas visame procese.

   Austrija į EAF ciklo diskusijas įtrauks verslo, akademinio pasaulio atstovus, stengsis labiau panaudoti antrosios dimensijos potencialą. Deklaruoja būtinybę kalbėti  apie ekonominių santykių ir ekonominių partnerysčių atkūrimą konfliktinėse zonose. Verslo įsitraukimas, darbo vietų kūrimas, socialinės gerovės gerinimas – priemonės kovoti su saugumo problemomis regione.  

   ESBO Generalinis sekretorius Lamberto Zannier kalbėdamas forume pabrėžė, kad praeitų metų gruodžio mėnesį Hamburge priimtas Ministrų Tarybos sprendimas „Dėl gero valdymo ir jungiamumo skatinimo“ įpareigoja intensyvinti ESBO šalių ekonominį bendradarbiavimą. Minėjo, kad ESBO Ekonominės ir aplinkosauginės veiklos koordinatoriaus biuras savo veikloje dėmesį sutelks gero valdymo, antikorupcinės veiklos klausimams, viešųjų ir privačių sektorių partnerystėms, geram valdymui tiekimo grandinėse ir glaudesniam ekonominiam bendradarbiavimui kaip politinio pasitikėjimo veiksniui.

    Sausio 23 d. EAF pirmojoje sesijoje diskutuotos gero valdymo ir korupcijos prevencijos temos. Projektų koordinatorius Ukrainoje ambasadorius Vaidotas Verba pristatė atliekamą darbą ir projektus prisidedant prie ekonomikos reformų Ukrainoje. Antrojoje - kalbėta apie ekonominių partnerysčių kūrimą ESBO regione. Trečiojoje sesijoje, skirtai ekonominiam dalyvavimui stiprinant saugumą ESBO transnacionalinių grėsmių veiklos koordinatorė Rasa Ostrauskaitė kalbėjo, kaip ESBO antrosios dimensijos veikla gali prisidėti prie kovos prieš terorizmą.   

   Sausio 24 d. vyks  3 seminarai, kuriuose jų dalyviai turės galimybę diskutuoti pirmosios dienos teminiais klausimus. Tikslas – dirbti su konkrečiais pavyzdžiais ir praktinėmis idėjomis, kurios padėtų stiprinti ekonominį ESBO šalių bendradarbiavimą.

   Forume dalyvauja 250 aukšto lygio pareigūnų, ekspertų iš 57 ESBO dalyvaujančių valstybių, 11 ESBO šalių partnerių bendradradarbiavimui, verslo, akademinės  bendruomenės, tarptautinių, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata