Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

Sukurta 2018.10.10 / Atnaujinta 2018.10.10 10:21
  Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Sesijoje, skirtoje šių 3 Rytų Europos valstybių, su ES sudariusių ir jau kuris laikas įgyvendinančių Asociacijos susitarimus, glaudesniam bendradarbiavimui su ES aptarti D. Skusevičius pažymėjo, kad asocijuotųjų Rytų partnerių statusas ir jų ligšiolinis įdirbis sudaro geras sąlygas bendradarbiavimo su ES saugumo ir gynybos srityje stiprinimui.  

  „Labai vertiname tai, kad mūsų Rytų partneriai jau kurį laiką aktyviai bendradarbiauja su ES saugumo ir gynybos klausimais, taip tik įrodydami, kad jie nėra vien tik saugumo vartotojai, bet, kiek galėdami, prisideda ir prie jo užtikrinimo pastangų. Esame tikri, kad mūsų Rytų partnerių dar didesnis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką gali reikšmingai prisidėti prie visos Europos saugumo, taip pat ES globalių tikslų įgyvendinimo“,  – pažymėjo viceministras.

  Anot viceministro, Lietuva ir toliau aktyviai rems bendradarbiavimą su Rytų partneriais hibridinių grėsmių, kibernetinių iššūkių ir strateginės komunikacijos srityse.

  Susitikime su į renginį atvykusiu ES išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu G. Iklody D. Skusevičius aptarė ES stebėjimo misijos Sakartvele ir ES patariamosios misijos Ukrainoje veiklą, pabrėžė jų stiprinimo svarbą.

  Aukšto lygio seminarą „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ spalio 8-10 dienomis surengė Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Europos išorinių veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Rytų Europos Studijų centru. Į renginį pakviesti 6 Rytų partnerių gynybos viceministrai, ES valstybių narių gynybos ministerijų aukšti pareigūnai, ЕS institucijų atstovai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 11 dieną viceministras Darius Skusevičius Tbilisyje dalyvavo dešimtojoje metinėje Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje, kurioje paragino stiprinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką.

  Daugiašaliai santykiai »
  General FInancing team Pitlane5crop.jpg

  Spalio 24 dieną Varšuvos saugumo forumo diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“ dalyvavęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino remti Europą ir europietiškas vertybes pasirinkusius ES Rytų partnerius

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_5494.jpg

  Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

  Daugiašaliai santykiai »
  0716 URT3.jpg

  Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

  Europos Sąjunga »
  IMG_3504.jpg

  Birželio 14-15 dienomis Batumyje (Sakartvele) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sakartvelo Europos Kelias“ Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė manantis, kad ES Rytų Partnerystės politika – viena sėkmingiausių ES politikų, per pastaruosius 9 metus leidusi pasiekti beprecedenčių rezultatų.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata