Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Sofijoje bus aptarti Sirijos, Šiaurės Korėjos, Vakarų Balkanų ir saugumo klausimai

Sukurta 2018.02.14 / Atnaujinta 2018.02.14 11:16

Vasario 15-16 dienomis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Darbotvarkėje numatyti Sirijos, Šiaurės Korėjos, Vakarų Balkanų bei saugumo ir gynybos klausimai.

Sirijos klausimas į Gymnich darbotvarkę įtrauktas dėl stringančių politinio sprendimo paieškų. Saugumo padėtį Sirijoje toliau sunkina B. al Assado režimui palankūs Rusijos ir Irano veiksmai Sirijoje bei sausio 20 dieną pradėta Turkijos operacija prieš kurdų dalinius Sirijos Afrino teritorijoje. Sirijos režimas vykdo intensyvius antskrydžius vadinamosiose de-eskalacijos zonose Idlibo provincijoje ir Rytų Gutoje. Balandžio 24-25 dienomis Briuselyje planuojama jau antroji donorų konferencija dėl Sirijos ir regiono ateities.

Stebint įtampos Korėjos pusiasalyje sumažėjimą, ministrai aptars galimą tolesnę ES politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu.

Diskusija Vakarų Balkanų klausimu vyks praėjus savaitei po to, kai Europos Komisija paskelbė strategiją „Įtikinama plėtros perspektyva ir didesnis ES įsipareigojimas Vakarų Balkanų šalims”, kuri yra neatskiriama platesnės ES stiprinimo iki 2025 metų strategijos ir vieningesnės, stipresnės ir demokratiškesnės Sąjungos kūrimo plano dalis.

Dalyvaujant  ES valstybių kandidačių – Albanijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos, Turkijos – ministrams, vyks diskusija saugumo ir gynybos klausimais.

Naujienlaiškio prenumerata