Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Šiauliuose aptarta Lietuvos narystė ES

Sukurta 2019.04.19 / Atnaujinta 2019.04.19 15:12
   Šiauliuose aptarta Lietuvos narystė ES
   Šiauliuose aptarta Lietuvos narystė ES
   Šiauliuose aptarta Lietuvos narystė ES
   Šiauliuose aptarta Lietuvos narystė ES

   Balandžio 18 dieną Šiauliuose užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo diskusijoje „Lietuvos narystei ES-15. Kur šiandien būtume be jos?“.

   „Kai 2004 metais įstojome į Europos Sąjungą, pragyvenimo lygio vidurkis Lietuvoje tesudarė 48 procentus ES pragyvenimo lygio vidurkio, dabar jis siekia 78 procentus. Tai – stiprus šuolis į priekį vos per 15 metų. Per šį laikotarpį gavome apie 10 milijardų eurų ES paramos. Lietuvos žmonės turi galimybę laisvai keliauti, gyventi ir mokytis ES šalyse. Tai vertybė, apie kurią taip svajojome ir apie kurios naudą dabar dažnai pamirštame“, – sakė L. Linkevičius.

   Diskusija „Lietuvos narystei ES 15. Kur šiandien būtume be jos?“ –Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis. Juo siekiama viešose diskusijose išsiaiškinti, kaip kiekvienos šalies visuomenė įsivaizduoja Europos Sąjungos ateitį, kokie klausimai piliečiams svarbiausi. Panašūs renginiai organizuojami ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.

   Kartu su Šiaulių  savivaldybe surengtą diskusiją moderavo Rytų Europos studijų centro vadovas politologas Linas Kojala, joje dalyvavo Šiaulių meras Artūras Visockas. 

   Šiauliuose ministras taip pat lankėsi „Baltik Vairo“ dviračių gamykloje, per pastaruosius metus pasiekusioje įspūdingų rezultatų.

   Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Linas Linkevičius susitiko su bazės vadovybe, kalbėjosi su Lenkijos kariais, šiuo metu saugančiais Baltijos šalių oro erdvę.

   Susitikime su miesto meru Artūru Visocku aptartas miesto bendradarbiavimas su užsienio partneriais, planuojami Šiaulių geto likvidavimo minėjimo renginiai liepos mėnesį. Pasidžiaugta Šiauliuose įgyvendinta Vilniaus miesto idėja Lietuvos partizanų nuotraukomis ir jų citatomis papuošti viešąjį transportą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Birželio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Tarptautinės koalicijos Saheliui konferencijoje, kurioje pabrėžė poreikį tarptautinei bendruomenei aktyviau koordinuoti pastangas, stiprinant saugumą ir stabilumą regione. Pastaruoju metu padėtis Sahelio regione sparčiai prastėjo, dėl džihadistų išpuolių apie 1 milijonas gyventojų tapo pabėgėliais, regionui gresia plataus masto humanitarinė krizė.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Vasario 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti klausimai apie ES-Afrikos ir ES-Indijos santykius, situaciją Libijoje, Sahelyje, Artimuosiuose Rytuose, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »