Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio neformaliame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime žiniasklaidos laisvės Baltarusijoje tema. Ministras paragino Baltarusijos vadovybę gerbti saviraiškos laisvę ir nutraukti neteisėtus žurnalistų sulaikymus bei kitokio pobūdžio žiniasklaidos laisvės suvaržymus.
Informuojame, kad sausio 18 dieną buvo įvykdyta vadinamoji „spoofing“ ataka, kai neva iš Užsienio reikalų ministerijos pašto dėžutės [email protected] buvo siunčiami elektroniniai laiškai, kuriuose prašoma „skubiai pateikti dokumentus pagal elektroninį prašymą į paraišką”. Laiške pridedama slaptažodžiu apsaugota byla bei slaptažodis bylai atidaryti. Ministerijos duomenimis, tokio turinio laiškus sausio 18 dieną yra gavusios kai kurios Lietuvos Respublikos institucijos, privatūs asmenys.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

Šiandien Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis užsienyje pažymi Laisvės gynėjų dieną – 1991 metų sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį.

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sviatlana Tsikhanouskaya, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, aptarti aktualių tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimų.
Gruodžio 28 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Aivazianu, pasveikinusiu jį pradėjus eiti naujas pareigas.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai kreipėsi į Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančią Vokietiją, ragindamos koordinuoti ir priimti vieningus sprendimus dėl situacijos su Jungtine Karalyste (JK), kurioje, kaip paaiškėjo, plinta galimai mutavusi koronaviruso atmaina.
Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Ispanijos kolege Arancha González Laya. Pokalbio metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, regiono saugumas, situacija Baltarusijoje, aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai.

Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.
Baigiama formuoti užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio politinė komanda.
Šis laikotarpis reikalauja bendrų visų gyventojų pastangų ir susitelkimo, stengiantis suvaldyti COVID-19 plitimą, todėl visus raginame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienio valstybes, tiek į Lietuvą.
Gruodžio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė užuojautą dėl Irenos Veisaitės mirties.

Gruodžio 11 dieną, po priesaikos Seime, darbą pradedantis naujasis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis akcentuoja, kad Lietuvos užsienio politika ir toliau turi būti formuojama remiantis nacionalinio konsensuso principu, išlaikant strateginių geopolitinių nuostatų tęstinumą. Tačiau taip pat reikalingi nauji instrumentai, didesnis aktyvumas ir diplomatinės tarnybos sustiprinimas, kad galėtume atliepti naujus laikmečio iššūkius bei geriau apginti Lietuvos nacionalinius interesus.