Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje prasideda „Afrikos dienos“

Sukurta 2019.05.20 / Atnaujinta 2019.05.20 13:28
  Lietuvoje prasideda „Afrikos dienos“

  Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

  Gegužės 20 dieną 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijoje Vilniuje vyks pirmasis šių metų „Afrikos dienų“ renginys „Forumo teatras 2019: ,,(Ne)matoma: šeimos kaleidoskopas“, kurio metu profesionalūs aktoriai ir renginio dalyviai, pasitelkę interaktyvų forumo teatro žanrą, nagrinės jautrias su stereotipais apie Afriką susijusias temas. Rytoj renginys persikels į Kauno kūrybinę erdvę „4 Butas“.

  Gegužės 25 dieną  19 val. Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje Vilniuje vyks Afrikos dienų atidarymo koncertas „Africa Night 2019 – Mali Unite“, kurį tradiciškai organizuoja perkusijos studija „Afrikos būgnai“. Jau penktą kartą Vilniuje vyksiančiame renginyje šiais metais kartu su Lietuvos muzikantais gros ir šoks žymūs atlikėjai iš Malio petit Adama Diarra ir Saly Diediouf. Taip pat bus pristatytas naujas Gedimino Mačiulskio ir Viktoro Diawaros muzikinis projektas „Afrodelic“, derinantis tradicinę Malio muziką, elektroniką ir perkusiją. Vakaro metu susirinkusius svečius pasveikins Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Gegužės 28 dieną 9 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: indėlis į Afrikos – Europos Sąjungos partnerystę“, kurioje bus aptariamos pirmosios Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo su Afrikos šalimis iniciatyvos, diskutuojama, koks galėtų būti Lietuvos vaidmuo Afrikoje vystomojo bendradarbiavimo srityje ir kaip mūsų šalis galėtų prasmingai prisidėti prie Afrikos ir Europos Sąjungos partnerystės. 

  Gegužės 29 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinių santykių institutu organizuoja diskusiją „Lietuva ir Pietų Afrika: bendradarbiavimo perspektyvos“. Diskusijoje anglų kalba numatyta aptarti porinkiminę politinę ir ekonominę situaciją Pietų Afrikoje, PAR įtaką regione bei reikšmę Lietuvai. Diskusijoje dalyvauja akademinio bei verslo pasaulio atstovai, kurie pristatys savo įžvalgas bei aptars Lietuvos perspektyvas ir galimas bendradarbiavimo „nišas“.

  Birželio 5 dieną 17 val. Užsienio reikalų ministerija kartu su VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutu, Nacionaline UNESCO komisija ir UNICEF organizuoja diskusiją „Kas gelbėja ką? Kodėl manome, jog Afriką reikia išgelbėti?“. Diskusijos anglų kalba metu nevyriausybinių organizacijų atstovai ir akademikai diskutuos apie stereotipus teikiant humanitarinę pagalbą Afrikos šalims, dalinsis patirtimi ir gilinsis, kodėl paramą teikiančioms organizacijoms svarbu tinkamai komunikuoti apie savo veiklas Afrikoje. Diskusijoje dalyvaus ekspertai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

  Birželio 19 dieną Mokytojų namų kiemelyje Vasaros terasoje „Afrikos dienas” savo koncertu uždarys vienintelė Lietuvoje „Afrobeat“ stiliaus muzikos grupė „Ojibo Afrobeat“.

  Visą „Afrikos dienos 2019“ renginių programą galite rasti adresu www.afrikosdienos.lt ir „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Prisikeles Kristus2.jpg

  Liepos 24 dieną Lietuvos ambasadoje Austrijoje surengtos ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Wall 152x190.jpg

  Žinomos Lietuvos menininkės Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės darbas „Siena“ išrinktas vienu iš trijų Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje surengto meno konkurso „Ateitis, kurios norime“ nugalėtojų.

  Atstovybių naujienos »
  109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

  Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  download (1).jpg

  Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  download.jpg

  Gegužės 25 dieną Lietuvoje ir visame pasaulyje švenčiama tarptautinė Afrikos diena. Šią  dieną, kuri Lietuvoje minima jau nuo 1999–ųjų, įprastai organizuojami įvairūs kultūriniai bei edukaciniai renginiai, skirti gilesniam ir artimesniam Afrikos kontinento pažinimui Lietuvoje.

  Kultūros renginiai »
  FB POST.png

  Šiandien, kovo 10 dieną, 20.00 val. Italijos laiku (21.00 val. Lietuvos laiku) Lietuvos ambasados Italijoje iniciatyva vienas didingiausių pasaulio architektūros paminklų – Romos Koliziejus – bus apšviestas Lietuvos ir Italijos vėliavų spalvomis.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »