Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: reformos Moldovoje – pirmiausia dėl šalies žmonių

Sukurta 2017.02.18 / Atnaujinta 2017.02.18 14:38
  L. Linkevičius: reformos Moldovoje – pirmiausia dėl šalies žmonių

  Miuncheno saugumo konferencijos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Andrejumi Galburu. Linas Linkevičius pasveikino Moldovą su šiemet minimu diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiu ir pakvietė Moldovos užsienio reikalų ministrą atvykti į Lietuvą.

  L. Linkevičius patikino, kad Lietuva išlieka aktyvi ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių rėmėja. Ministras paragino Moldovą tęsti reformas ir įgyvendinti Asociacijos susitarimą su ES.

  „Reformos yra būtinos siekiant modernizuoti šalį. Raktas į sėkmę pirmiausia yra pačios Moldovos rankose“, - sakė ministras.

  Jis pabrėžė, kad Lietuva tęs ekspertinę paramą Moldovai. ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų ir saugumo sektoriaus reformų, kovos su korupcija ir kitais klausimais.

  Lietuvos institucijos stengsis aktyviai dalyvauti ES Dvynių programos projektuose Moldovoje. Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo penkių ES Dvynių programos projektų įgyvendinime už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtų vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  md veliavos 1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino sausio 10 dieną pareigas pradėjusį eiti Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Tudor Ulianovschi.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-9485.JPG

  Gruodžio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su kadenciją Lietuvoje baigiančiu Moldovos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai Lietuvos ir Moldovos santykiai bei neseniai vykusio Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo Briuselyje rezultatai. Viceministras padėkojo Moldovos ambasadoriui už jo asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Moldovos dvišalį bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 13-14 dienomis lankėsi Moldovoje, kur susitiko su Moldovos Prezidentu Igoriu Dodonu, Ministru Pirmininku Pavelu Filipu, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Andrejumi Galburu, opozicijos ir politinių partijų atstovais bei  Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais. Vizito metu buvo aptarta situacija Moldovoje, dvišalis bendradarbiavimas, ES ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas.

  Dvišaliai santykiai »
  moldova 5.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga pasveikino Moldovos vicepremjerą, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Andrii Galbur.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata